Sportske i rekreativne aktivnosti

Sporstko takmičenje u kampu Butmir

23.5.2009

Dana 23.05.2009.godine u kampu Butmir u Sarajevu, Odjeljenje za moral i sport komande EUFOR-a, organizovalo je takmičenje u štafetnoj utrci na 4 X 3750 m u kojoj su, pored ekipa EUFOR-a, učešće uzeli i pripadnici OS BiH.

Učešće na ovoj sportskoj manifestaciji je uzelo 14 ekipa. Ekipa OS BiH, u sastavu kpl Sabahudin Tahirović, kpl Ermin Čiva, stv Zaim Šuman i maj Šaban Žunić, je osvojila prvo mjesto rezultatom 51 minut i 40 sekundi.

Drugo mjesto je osvojila ekipa OS Poljske sa zaostatkom od 4 minuta i 10 sekundi za ekipom OS BiH dok je treće mjesto osvojila ekipa OS Španije.

Po završetku takmičenja upriličena je ceremonija dodjele medalja najboljim ekipama i takmičarima.