Sportske i rekreativne aktivnosti

Takmičenje na nivou 6.pbr u disciplini polu-maraton

5.3.2010

Treći pješadijski bataljon Orašje 03. 03. 2010. godine bio je organizator brigadnog natjecanja u disciplini polu-maraton na stazi dužine 21 kilometar. Takmičenje je otvorio brigadni general Stamenko Novaković, a učestvovalo je 25 takmičara od kojih su bile i četiri takmičarke.

Uprkos lošim vremenskim uslovima, utrka je imala jak tempo i već na trećem kilometru izdvojila se skupina favorita. Prvi kroz cilj je prošao pripadnik 1.pb vojnik Branko Tovilović, drugo mjesto je osvojio pripadnik 2.pb vojnik Ernad Tutnjić, a treće mjesto je osvojio pripadnik 2.pb. vojnik Ilijaz Mehić. Od takmičarki prvo mjesto je osvojila pripadnica 1.pb.vojnik Ljiljana Balać. U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto je osvojila 2.pb, drugo mjesto je osvojila 1.pb, a treće mjesto je osvojila 3.pb.

Realizovano takmičenje imalo je za cilj pripremu selekcije brigade za predstojeće takmičenje na nivou Oružanih snaga BiH.

Nakon utrke upriličen je svečani ručak za sve takmičare, a potom je brigadni general Stamenko Novaković uručio diplome najboljim pojedincima i predstavnicima jedinica u ekipnoj konkurenciji.

Kontakt: info_6pbr@js.mod.gov.ba