Sportske i rekreativne aktivnosti

Takmičenje ženskih ekipa u malom fudbalu „FUTSAL“

26.4.2023

U okviru Petog sportskog prvenstva OS BiH, u sportskoj dvorani kasarne „Božan Šimović“ u Čapljini 25. i 26. aprila, u organizaciji 4. pješadijske brigade OS BiH održano je takmičenje ženskih ekipa u malom fudbalu „FUTSAL“ na kojem su učestvovale pripadnice OS BiH.

Titulu najbolje ženske ekipe u malom fudbalu „FUTSAL“ osvojila je 5. pješadijska brigada. Drugo mjesto je zauzela ekipa 4. pješadijske brigade, dok su treće mjesto zauzele pripadnice 6. pješadijske brigade. Za najboljeg golmana turnira proglašena je OR-2 Josipa Šimunović iz 4.pbr, najbolji strijelac turnira sa 11 pogodaka je OR-5 Ivana Cvitković iz 5.pbr, dok je titula najbolje igračice pripala OR-2 Ulmiji Čančar iz 5.pbr. Pehare, statue i diplome za najuspješnije ekipe i takmičare uručio je pukovnik Nebojiša Ivezić, koji je istakao je da su u sportskom i fer nadmetanju sve jedinice pokazale dobre pripreme i motivaciju za ovo takmičenje. Naglasio je da je svrha ovoga turnira bila ujedno i odabir najboljih takmičarki, koje će predstavljati OS BiH na međunarodnim takmičenjima.